Kategoriler
Genel

Nuxe Kuru Yağ Nasıl Kullanılır?

Nuxe Kuru Yağ Nedir? Nasıl Kullanılır?
Uygulama yapılmasının akabinde yağlı bir his bırakmayan yağlara kuru yağ denir. Bu yağlar, bitkisel yağların yararlarını sağlarken diğer taraftan hızlı bir şekilde nüfuz edici yapıya sahiptir. Silikon içermemesi ile ciltlerde satenimsi his bırakır.

Krem mi kullanmalıyım yoksa yağ mı? Aralarındaki farklar nelerdir?
Krem emülsiyon yapıda olduğundan genelde suyun yağdan daha fazla olduğu, su ve yağın stabil halde karışmasıdır. Bu formüle göre hem suda çözünebilen içerikler hem de yağda çözünebilen içerikler mevcuttur. Yağlar ise sadece yağlı maddelerden oluşur ve bu sebeple cilt için büyük bir hazine olan bitkisel yağlar son derece zengin yapılardadır.

Huile Prodigieuse’i ne zaman kullanmalıyım?
Elbette bu yağın klasik, simli ve riche versiyonları mevcut olduğundan kışları kullanabileceğiniz gibi yazları da kullanabilirsiniz. Özellikle kış aylarında soğuk havanın agresif olmasından cildi rahatlatıcı özelliği vardır. Cildiniz çok kuruysa, riche versiyonu kullanmanızı öneririz. Yazın klasik versiyonu cildinize ışıltı sağlarken simli olanı bronzluğu sağlar. Simli olan için makyaj ipuçlarını kışın ve yazın deneyebilirsiniz.

Cilde uygun makyaj dokunuşu nasıl uygulanır?
Işıklı bir cilt için simli olanı elmacık kemiklerinize uygulayabilirsiniz. Parıltılı bir makyaj uygulaması yapmak isterseniz avucunuzun içine bir damla yağı fondöteninize veya gündüz kreminize karıştırın. Saçlarınıza mutlaka ama mutlaka sıkmayı unutmayın mükemmeli hissedeceksiniz.

Makyaj uygulaması nasıl yapılır?
Bu yağları çatlaklarınızda da rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Çatlakların görünümü azaltıcı özelliği vardır. Etkisi hamilelik evresi veya kilo değişimi meydan gelen kişiler üzerinde denenmiş ve onaylanmıştır.

Yüzümde kullanabilirmiyim?
Yüz bakımı için ideal yağlardır. Günde bir kez yüzünüzün ortasından dışarıya doğru yumuşak hareketlerle uygulaması yapılmaktadır. Arada bir keyfiniz veya rutin bakımınızın parçası olarakta kullanılabilir. Cilt parıltısını ortaya çıkarmanızda küçük sırrımız ise avucunuzun içine bir damla yağı fondöten veya gündüz kreminize karıştırarak uygulabilirsiniz.

Nuxe Kuru Yağ Nedir Nasıl Kullanılır
Nuxe Kuru Yağ Nedir Nasıl Kullanılır

Vücuttaki kuru bölgeler nasıl nemlendirilir?
Cildinizi nemlendirmek veya onarmak için yağımızı doğrudan cildinize uygulamakta fayda vardır. İstenilen bölgelere dairesel ve yumuşak hareketlerle yedirerek uygulayınız. Cildinize kesinlikle yağlı bir his bırakmayacaktır. Tüm cilt tipleri için uygundur. Kuru ciltlerde çok yağlı bir konfor sunmayabilir ama denemeye değer. Rahatlama ve nem ihtiyacınızı içerisindeki kuru ciltlerin ihtiyaçlarına cevap verebilmek için riche versiyonunu önermekteyiz.

Nuxe Kuru Yağ saçlarda nasıl kullanılır?
Her kadın saçları konusunda hassastır ve onarmak, parlaklık sağlamak için bu yağı şampuandan 10 dakika önce saçta tutarak maske gibi uygularsanız faydasını göreceksiniz. Saçların tamamen parlak olması, ışıldaması için önceden ısıtarak yağı ellerinizin avuç kısmınızı saçlarınızda gezdirebilirsiniz. Ben daha fazlasını istiyorum diyorsanız da kıllı bir saç fırçasına sıkarak saçlarınıza uygulama yapmanızı tavsiye ediyoruz değişimi farkedeceksiniz