Kategoriler
Genel

Beton Direkli Tel Örgü, Beton Direk Montajı, Beton Direk Tipleri, Nato Beton Direk

Tel çit modellerinden olan beton direkli tel örgü çeşitleri, hava alanları, bahçeler, boş araziler, askeri alanlar ve bunlara benzer alanları çevirmek için kullanılmaktadır. Güvenli olması yanında, estetik olması da önemlidir. Sağlam yapısı yanında, çevre yapısı ile de son derece uyumludur. Tel örgü ve tel çit çeşitleri ile beton direkler, en iyi şekilde alanları çevrelemektedir. Dış etkenlerden bahçelerin ve arazilerin korunmasının en etkili yollardan bir tanesidir.

Tel örgülere, dikenli tel eklenmesi, beton direklerin eğri boyun yani nato olması, güvenliği biraz daha artırmaktadır. Beton direklerin yerinden sökülmesi imkânsızdır. Bu özellikleri ile oldukça güvenlidir. Üzerindeki deliklerden, tel örgülerin monte edilmesi, tellerin sökülmesini engeller. Tel çit örgü hırsızlıklarını engellemek için, beton direkleri kullanmak gerekir. Önemli bölgelerin kapatılması için çok uygundur. O yöreyi tanımayan insanların, bilmeyerek, askeri bölge gibi bölgelere girmesi ciddi sonuçlara neden olabilmektedir. Bu nedenle, önemli bölgelerin bu çit modeli ile kapatılması oldukça önemlidir. Beton direkler ile aynı işlevi gören bir başka direk tipi ise boru direkli tel örgü uygulamasıdır.

Beton Direkli Tel Örgü ve Tel Çit

Baklava dilimi gibi örülen fens tel örgü sistemi, beton direklerle uyumludur. Çit sistemlerinde beton direkli tel çit sık olarak kullanılan bir sistemdir. Sıcak daldırma galvaniz tel yada pvc kaplamalı tel ile özel baklavaya benzeyen şekilde örülmektedir. Direklerin içimde dört adet inşaat demiri kullanılmaktadır. Direklerin kalınlığı ve yüksekliği, fiyatı etkilemektedir. Tel sırası arttıkça, fiyat artmaktadır. Beton direkler, destekli bir şekilde toprağa dikilmektedir. Tel örgü ve tel çit sisteminin nitelikleri de önemlidir. Toprağa sağlam bir şekilde dikilen beton direkler, diplerine sağlam taş parçaları ve harç konularak sağlamlaştırılır.

Beton Direk Tipleri

Eğri boyun yani nato beton direkler dışa doğru eğimlidir. Beton payanda direkler ise dışa doğru hafif bir eğriliği vardır. Düz direkler ise, herhangi bir çıkıntısı yoktur. 6-13 adet arasında değişen delikleri sayesinde beton direkler, örgü tellere monte edilebilmektedir.2-3,30 m arasında boyu vardır. 40-115 kg arasında ağırlığa sahiptir. Dışa doğru eğimli nato direkler, hırsızların kâbusu haline gelmiştir. Dışa eğimli olması ve eğim kısmının jiletli tel veya dikenli tel ile örtülmesi, tırmanmayı imkânsız hale getirmektedir.

2 m yüksekliğe 1.5, 2.5 m’ye 2 m tel kullanılır. Beton direkli tel örgü de teller dikenli veya dikensiz olarak kullanılabilmektedir. 2 m eğri boyun beton direğe 10 sıra düz, 2 sıra dikenli tel kullanılmaktadır. 1.5 m eğri boyun direk yani nato beton direği 8 sıra düz tel, 2 sıra dikenli tel uygulaması kullanılır. 1, 5 m düz beton direğe ise 6 sıra düz, 2 sıra tel örülmektedir. Köylerde ekilen bahçelerin büyük ve küçük baş hayvanlardan korumak için, en etkili yol, beton direkli dikenli tel seçeneğidir. Çevrelenmeyen tarlalar, hayvanlar tarafından zarara uğratılmaktadır. Yine askeri bölge gibi ciddi bölgelerin korunması da önemlidir. Bu gibi önemli bölgeler için en iyi seçenek nato beton direkli dikenli tel veya jiletli tel seçenekleridir.

Beton Direk Fiyatları

Betonlarda kullanılan demir, betonun kalınlığı, uzunluğu, ağırlığı ve adedi, beton direk fiyatları belirlemede etkilidir. Bu özellikleri ile beton direkli tel örgü tipleri fiyatlandırılır. Kullanılan tel örgünün kalınlığı, pvc veya galvaniz kaplı olması, tel aralığı, tel sırasının adedi ve telin çeşidi, beton direkli tel örgü fiyatında etkili olmaktadır. Tel örmenin uzunluğu ve boyu da fiyatlarda etkilidir. Kullanılan yerlere göre fiyat uygulaması da vardır. Sıcak dalımlı pvc tel örme, dış etkenlere daha dayanıklı olduğu için fiyatı biraz daha farklıdır. Pvc kaplamasının rengi, uzun süre solmadan kalabilmektedir. Ayrıca dikenli tel ve jiletli tel seçenekleri de fiyatları etkiler. Bursa çit firması olarak sizlere ücretsiz keşif hizmeti sunmaktayız.

Bir cevap yazın